Z WIZYTĄ W CENTRUM EDUKACJI OGRODNICZEJ

 

Dnia 9 października 2018 roku Pani Małgorzata Gamzatov zorganizowała uczniom naszej szkoły  zwiedzanie szkoły: Centrum  Edukacji Ogrodniczej, która mieści się                 w Zdrojach. Z samego rana, w wyśmienitych nastrojach rozpoczęliśmy naszą wyprawę. Na miejscu czekał na nas Pan Andrzej – nauczyciel tejże szkoły, który oprowadzał nas po terenie szkoły. Zwiedziliśmy ogromne szklarnie, w których uprawiane są różne rodzaje kwiatów.

Obecnie najwięcej było chryzantem różnego rodzaju i koloru. Mieliśmy również okazję spacerować pomiędzy uprawą krzaków pomidorów -  uczniowie otrzymali pozwolenie na zerwanie czerwonych okazów- jednak nikomu nie udało się odnaleźć dojrzałego warzywa. Na zakończenie czekała na nas prawdziwa niespodzianka: na placyku stał mały traktorek – już sam widok maszyn rolniczych zrobił wrażenie na naszych podopiecznych. Prawdziwym szaleństwem była możliwość kierowania tym pojazdem przez uczniów. Wszyscy mogli spróbować swoich zdolności, jako kierowca. Przy pożegnaniu Pan Andrzej zaprosił nas na wiosenną przygodę: obiecaliśmy, że się stawimy gotowi do pomocy przy siewie nasion.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Lili Pławińskiej za możliwość realizacji naszych wizyt studyjnych w Centrum Edukacji Ogrodniczej.

                                                                                    Opracowała: W. Andrzejewska