WYCIECZKA DO ZOO UECKERMÜNDE

               Dnia 30-tego października uczniowie naszej szkoły udali się wraz z rodzicami/opiekunami oraz nauczycielami na wycieczkę autokarem do Zoo Ueckermünde w Niemczech.

               W czasie podróży autokarem towarzyszyła nam pani przewodnik z biura podróż Anawatour, która ciekawie opowiadała o miejscach przez które przejeżdżaliśmy.

               Mieliśmy ogromne szczęście, gdyż jak tylko dojechaliśmy do zoo, zza chmur wyszło słońce i przez cały czas naszego pobytu towarzyszyła nam piękna pogoda.

               Zoo wywarło na nas duże wrażenie. Oglądaliśmy rodzime i egzotyczne gatunki zwierząt, takie jak: wydry, wilki, lwy, zebry, lemury, surykatki, małpy, wielbłądy, flamingi oraz inne ciekawe zwierzęta. Wiele zagród było otwartych, gdzie mogliśmy wejść jak np. Małpi Gaj lub pokarmić kozy i daniele specjalną karmą.

               Gdy zmęczyliśmy się wędrówką po zoo, mogliśmy odpocząć na ławeczkach lub pobawić się na interaktywnym placu zabaw. Pod koniec naszego pobytu udaliśmy się do restauracji znajdującej się na terenie zoo, gdzie wszyscy zjedliśmy ciepły posiłek.

               Wycieczka bardzo podobała się wszystkim jej uczestnikom. Na pamiątkę mamy zdjęcia oraz cudowne wspomnienia.

               Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu P.O.M.O.C., które umożliwiło nam udział w wycieczce, a przede wszystkim dziękujemy Pani Prezes – Beacie Rojek, która zajęła się organizacją całego przedsięwzięcia.

 

Opracowała: Aleksandra Zielenkiewicz