Z wizytą w teatrze Pleciuga

6. XI. 2018 roku byliśmy w teatrze Pleciuga na przedstawieniu pt.: Kim jestem?

Na przedstawienie byliśmy zaproszeni jako podziękowanie za miłą współpracę  Teatru Pleciuga z Placówką PSPS Nr 52. Otrzymaliśmy duży rabat na bilety od kierownictwa Teatru.

Przedstawienie, które mieliśmy możliwość obejrzenia, to była opowieść o szukaniu swojego miejsca na ziemi. Okazało się że sztuka: „Kim jestem”? jest też nauką akceptacji inności.

     Padały pytania: Jestem duży czy mały? Włochaty czy łysy? Mam dwie nogi

 a może   cztery? Jestem ładny, czy brzydki, mądry czy głupi?... To pytania, które zadawał  sobie bohater pleciugowego przedstawienia. Głównym bohaterem był… Coś. Poznaliśmy Coś podczas podróży po zakamarkach mieszkania, gdzie spotyka różne domowe sprzęty. Rozmawia ze sztućcami, narzędziami, a nawet z piękną , czerwoną szminką znalezioną w torebce mamy. Nikt jednak nie wie kim jest, skąd pochodzi, ani do czego służy. Jego bycie sprowadza się do szukania odpowiedzi na pytanie „Kim jestem?”. Trudno odnaleźć się w świecie, w którym wszystko musi być nazwane i określone. „Kim jestem?” to była zabawna i wzruszająca opowieść                o szukaniu swojego miejsca i akceptacji inności. Po ciekawym spektaklu niektórzy uczniowie mieli możliwość degustacji słodkości z teatralnej kawiarenki.

Serdecznie dziękujemy stowarzyszeniu P.O.M.O.C. za opłacenie biletów wstępu.

Agnieszka Zbiżek