W dniu 25.10.2019 odbył się już po raz czwarty Wojewódzki Konkurs Żeglarski organizowany przez Publiczna Szkołę Podstawową Specjalną nr 52. W tym roku gościliśmy w Centrum Żeglarskim na ul.Przestrzennej w Szczecinie, gdzie przywitali nas Pan Dyrektor Krzysztof Łobodziec, Pan Jerzy Raducha - wicedyrektor oraz Pani Magdalena Piasecka - wicedyrektor.
W konkursie wzięło udział 14 placówek z województwa. Uczniowie zmierzyli się w 6 konkurencjach żeglarskich (rzucanie liny do koła ratunkowego, przejazd tyrolką, bezpieczne wchodzenie na jacht, morskie kolorowanki, nadawanie kodu morsa oraz test o tematyce żeglarskiej) . Na koniec dzięki uprzejmości Centrum Żeglarskiego zorganizowane było ognisko z kiełbaskami, śpiewanie szant oraz zabawa na placu zabaw.
Cała impreza nie odbyła by się gdyby nie nasi sponsorzy: CarrefourCukiernia SowaCukiernia Muffinek , Cukiernia Domowa , Animex Food, ,Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Biuro Prezydenta Miasta Szczecin. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za udział, sponsorom za wsparcie, a Centrum Żeglarskiemu za możliwość organizacji. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

Organizatorzy konkursu: Agnieszka Zbiżek, Aleksandra Zielenkiewicz oraz Małgorzata Gamzatov.